Prawo cywilne, w tym prawo rzeczowe i spadkowe

Postępowanie cywilne rozstrzyga sprawy z zakresu prawa cywilnego. Obejmuje m.in. prawo spadkowe, handlowe, rzeczowe lub prawo rodzinne. Dotyczy rozpatrywania spraw w trybie procesowym, jak również nieprocesowym. Oferujemy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego, które najprościej mówiąc określa to, kto dziedziczy majątek pozostawiony przez spadkodawcę.


Prawo spadkowe – nie ma ono przed nami tajemnic!

Prawo spadkowe to gałąź prawa cywilnego. Określa ono zasady przejścia praw, a także obowiązków majątkowych po śmierci osoby będącej ich podmiotem. Adwokaci zatrudnieni w kancelarii świetnie zdają sobie sprawę, że sprawy spadkowe bywają bardzo trudne, z tego też względu zajmą się oni wszelkimi niezbędnymi formalnościami, aby klienci w tym czasie mogli skupić się na przeżywaniu żałoby. Udzielamy porad prawnych, a ponadto wyjaśniamy wszelkie zawiłości związane ze stwierdzeniem nabycia spadku, unieważnieniem testamentu czy odpowiedzialnością za długi spadkowe. Prowadzimy również sprawy dot. postępowania spadkowego. Proponujemy najkorzystniejsze z możliwych rozwiązania, za pomocą których wspólnie z klientem kancelarii osiągniemy pożądane rezultaty.

Czym się zajmuje adwokat prowadzący sprawy spadkowe:

  • reprezentuje klienta w postępowaniu spadkowym przed sądem,
  • udziela porad prawnych,
  • pomaga skompletować niezbędną dokumentację,
  • na bieżąco informuje o postępach w sprawie,
  • w terminie składa wszelkie niezbędne wnioski.

Powierz nam prowadzenie postępowania spadkowego!

Od A do Z przeprowadzimy postępowanie spadkowe. Zrozumiale wytłumaczymy wszelkie jego etapy, aby nasz klient nie miał żadnych niejasności dot. uregulowań prawnych. Prawo spadkowe jest gałęzią prawa cywilnego – w naszej kancelarii uzyskasz informacje na temat sposobów dziedziczenia. Sprawy spadkowe prowadzimy z ogromnym zaangażowaniem, dbając przede wszystkim o dobro naszego klienta. Zwykle nie należą one do najprostszych, gdyż w ramach wszczętych postępowań mogą pojawić się spory dot. tego, komu przysługuje spadek, co często prowadzi do rodzinnych konfliktów. Oferowana przez nas pomoc w sprawach z zakresu prawa cywilnego jest wówczas niezbędna. Ponadto podpowiemy, jakie dokumenty należy złożyć, w jakim terminie oraz których świadków wezwać. Będziemy dążyć, by postępowanie to zakończyło się możliwie jak najszybciej i nie naruszyło więzi między członkami familii.