Prawo cywilne – sprawy spadkowe i inne

Postępowanie cywilne rozstrzyga sprawy z zakresu prawa cywilnego. Obejmuje m.in. prawo spadkowe, handlowe, rzeczowe lub prawo rodzinne. Dotyczy rozpatrywania spraw w trybie procesowym, jak również nieprocesowym. Oferujemy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego, które najprościej mówiąc określa to, kto dziedziczy majątek pozostawiony przez spadkodawcę.


PRAWO SPADKOWE – NIE MA ONO PRZED NAMI TAJEMNIC!

Prawo spadkowe to gałąź prawa cywilnego. Określa ono zasady przejścia praw, a także obowiązków majątkowych po śmierci osoby będącej ich podmiotem. Adwokaci zatrudnieni w kancelarii świetnie zdają sobie sprawę, że sprawy spadkowe bywają bardzo trudne, z tego też względu zajmą się oni wszelkimi niezbędnymi formalnościami, aby klienci w tym czasie mogli skupić się na przeżywaniu żałoby. Udzielamy porad prawnych, a ponadto wyjaśniamy wszelkie zawiłości związane ze stwierdzeniem nabycia spadku, unieważnieniem testamentu czy odpowiedzialnością za długi spadkowe. Prowadzimy również sprawy dot. postępowania spadkowego. Proponujemy najkorzystniejsze z możliwych rozwiązania, za pomocą których wspólnie z klientem kancelarii osiągniemy pożądane rezultaty.

CZYM SIĘ ZAJMUJE ADWOKAT PROWADZĄCY SPRAWY SPADKOWE:

  • reprezentuje klienta w postępowaniu spadkowym przed sądem,
  • udziela porad prawnych,
  • pomaga skompletować niezbędną dokumentację,
  • na bieżąco informuje o postępach w sprawie,
  • w terminie składa wszelkie niezbędne wnioski.

SPRAWY SPADKOWE. ZAWSZE KORZYSTNIE DLA KLIENTÓW

Mając świadomość, że postępowanie spadkowe dla wielu osób może być kłopotliwe, do tego generować stres oraz powodować spory, wyciągamy pomocną dłoń. Dla nas nie ma sprawy, której nie bylibyśmy w stanie rozwiązać – postępujemy zgodnie z określonymi w statucie normami, a zarazem zawsze uwzględniamy dobro naszego klienta. Chcemy, by prawo cywilne, w tym przynależne do niego sprawy spadkowe i postępowanie względem tego wymiaru, było dla Ciebie klarowne, stąd przedstawimy Ci wszystkie aspekty dotyczące Twojego położenia w kontekście konkretnej sytuacji. Możesz liczyć na wsparcie doświadczonego adwokata, który we Wrocławiu, a także w Jeleniej Górze poprowadził już wiele spraw związanych ze spadkami. Teraz czas na Twoją!

ADWOKAT JELENIA GÓRA, WROCŁAW. POWIERZ NAM PROWADZENIE POSTĘPOWANIA SPADKOWEGO!

Postępowanie spadkowe prowadzimy od A do Z. Zrozumiale wytłumaczymy wszelkie jego etapy, aby nasz klient nie miał żadnych niejasności dot. uregulowań prawnych. Prawo spadkowe jest gałęzią prawa cywilnego – w naszej kancelarii uzyskasz informacje na temat sposobów dziedziczenia. Sprawy spadkowe prowadzimy z ogromnym zaangażowaniem, dbając przede wszystkim o dobro naszego klienta. Zwykle nie należą one do najprostszych, gdyż w ramach wszczętych postępowań mogą pojawić się spory dot. tego, komu przysługuje spadek, co często prowadzi do rodzinnych konfliktów. Oferowana przez nas pomoc w sprawach z zakresu prawa cywilnego jest wówczas niezbędna. Ponadto podpowiemy, jakie dokumenty należy złożyć, w jakim terminie oraz których świadków wezwać. Będziemy dążyć, by postępowanie to zakończyło się możliwie jak najszybciej i nie naruszyło więzi między członkami familii.

Wszystkie osoby zainteresowane działaniami w zakresie prawa cywilnego, a dokładniej mówiąc – spraw spadkowych, zapraszamy do kontaktu. Wierzymy, że wspólnymi siłami będziemy w stanie pomóc w rozwiązaniu każdej sytuacji.